Nowe obliczenia 3-D dostarczają informacji co się dzieje w chwili, gdy biały karzeł przechodzi w supernową.
Dzięki zespołowi naukowców działającemu w Cambridge, który wykorzystał dane z teleskopu kosmicznego Chandra, jak również dane z innych teleskopów, odkryto nowe szczegóły dotyczące narodzin słynnej czarnej dziury.
Urządzenie umieszczone na zewnątrz każdej sondy będzie wykonywać pomiary zmian zachodzących w ich prędkościach względnych. Informacje te będą przetwarzane przez naukowców dając w efekcie mapę o dużej rozdzielczości przedstawiającą pole grawitacyjne Księżyca.
To odkrycie może pomóc naukowcom zgłębić wiedzę o przyszłości układów planetarnych takich jak nasz.
Im większa galaktyka, tym większa powinna być ilość ciemnej materii, ale nowe badania pokazują że tak nie jest. Galaktyki karłowate mają nawet większą ilość ciemnej materii niż ich większe odpowiedniki.
Astronomowie zrobili wyjątkowe zdjęcia komety Lovejoya po tym, jak przetrwała bliskie spotkanie ze Słońcem.
Naukowcy regularnie dokonują obserwacji koniunkcji między satelitami Saturna by zbadać ich ciągle zmieniające się orbity.
Odkrycie to daje naukowcom kolejną wskazówkę dotyczącą źródeł promieniowania kosmicznego - cząstek, które przemierzają przestrzeń kosmiczną z prędkością bliską światłu.
Naukowcy odkryli młodego, lecz wolno rotującego pulsara w miejscu, w którym wcześniej doszło do eksplozji supernowej w Małym Obłoku Magellana.
Zdjęcie przedstawia jedną z najbardziej odległych znanych galaktyk, datowaną na 750 milionów lat po Wielkim Wybuchu, który ukształtował nasz Wszechświat, zwaną GN-108036.
Odpowiedz na pytanie zadane w sondzie.
Zjawiska oraz wydarzenia w nadchodzącym miesiącu.
Zagłosuj lub zgłoś swoją stronę.
Ostatnio pisaliście: